Puchar Polski nie dla nas

W środę 02.09. w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego zmierzyliśmy się z niedawnym rywalem z A klasowych boisk – Vojsławią Wojsławice. Byliśmy faworytem tego spotkania. Jeszcze w tamtym roku pokonywaliśmy dość pewnie tego rywala. Do Wojsławic wybraliśmy się bez kilku podstawowych zawodników. Obowiązki zawodowe zatrzymały, m.in. Łukasza Lechowskiego, Pawła Żukowskiego, Tomasza Denisiuka czy też Kamila Wawruszaka.

W zasadzie przez całe spotkanie Spółdzielca posiadał optyczną przewagę, ale niestety nie przekładało się to strzelane bramki. W 20 ‘ to rywale mogli objąć prowadzenie, ale strzał z rzutu karnego obronił Krzysztof Kiedrzynek. W 25 ‘ po serii błędów naszej defensywy i bramkarza straciliśmy niestety bramkę. 5 minut później Mateusz Iwaniuk po ładnej akcji całego zespołu doprowadził do wyrównania.

Na drugą połowę Spółdzielca wyszedł z 3 zmianami w składzie. Nie spowodowało to zmiany przebiegu meczu, gdyż to goście częściej zagrażali bramce rywala i dłużej utrzymywali się przy piłce.

Przewrotnie bramkę w 60’ zdobyli zawodnicy Vojsłavii, kiedy to jeden z ich graczy po otrzymaniu piłki po wyrzucie z autu , przy braku krycia odwrócił się w polu karnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Ł. Bieleckiego.

Po kilku minutach, Damian Osoba po otrzymaniu dwóch żółtych kartek osłabił zespół i do końca meczu musieliśmy grać w osłabieniu. Pomimo kilku wręcz idealnych okazji nie udało się Spółdzielcy doprowadzić do wyrównania i niespodziewanie ulegliśmy rywalom, jednocześnie odpadając z rywalizacji pucharowej.

Skład Spółdzielcy:

Kiedrzynek (46’ Bielecki)- Osoba A. (46’ Orłowski), Jędruszak (55’ Braniewski), Leśnicki K., Mroczek, Borek (46’ Hawerczuk), Wócik, Osoba D., Droń (70’ Ławicki) , Iwaniuk (80’ Lekan), Kurec (60’ Pasternak).