EKO Różanka Gospodarze

Emil Mikulski

Utworzono:

19.09.2016

Po dwóch remisach z rzędu lider chełmskiej okręgówki znowu gromi. Z drugiej strony, jej niedzielny rywal w tym sezonie gra bezkompromisowo. Gromi u siebie, przegrywa na wyjeździe, również wysoko. - Wygraliśmy pewnie i zasłużenie - ocenia Antoni Kruk, kierownik drużyny SPS EKO. - Warto podkreślić, że goście nie nastawili się tylko na obronę, na początku próbowali nawet atakować, grali otwarty futbol, ale my dość szybko to wykorzystaliśmy, a przed ich atakami dobrze się broniliśmy - dodaje. Wynik meczu otworzył już w 10 minucie Romaniuk, który po podaniu Jankowskiego strzelił z 20 m nie dając szans Wikie. Gospodarzę w ogóle strzelili w tym meczu ładne bramki. W 32 min. Łobko świetnie zagrał w pole karne, a Marek Żakowski jeszcze lepiej uderzył głową i było 2:0. - Po trzeciej bramce było wiadomo, że jest po meczu. Unia straciła wiarę w to, że może wywieźć z Różanki choćby punkt - mówi Kruk. Trzecie i czwarte trafienie dla gospodarzy padły po długich podaniach od Bornus. Najpierw z jego asysty skorzystał Jankowski, potem Łobko (obaj pokonali Wikłę po akcji sam na sam). Po zmianie stron mecz był mniej ciekawy. EKO kontrolowało przebieg boiskowych zdarzeń i dołożyło jeszcze dwa gole. W 53 min., grający bardzo dobre zawody Bornus huknął w poprzeczkę, a jego strzał skutecznie dobił Romaniuk. Ostatnia bramka to popis Magdysha. - Przejął piłkę w środku boiska, przebiegł z nią kilka metrów i strzelił w pełnym biegu. Stało się to tak szybko, że nawet za bardzo nie widziałem gola - opowiada Kruk. - Przeszliśmy obok meczu i stąd taki wynik. W całym spotkaniu stworzyliśmy może trzy ciekawe sytuacje, ale każda kończyła się na 15 metrze od bramki gospodarzy - komentuje Jan Ostrowski, prezes Unii Białopole.