Zwycięskie Białopole

Kolejny mecz u siebie i niestety znowu porażka. Tym razem w niedzielę 20.09.2015 rywalem Spółdzielcy była Unia Białopole, rywal sąsiadujący w tabeli z drużyną gospodarzy. W zasadzie po 30 minutach gry było już po meczu, gdzie goście wykorzystali każdy błąd gospodarzy i prowadzili 3:0. Pierwsza bramka dla piłkarzy z Białopola padła po dobrze rozegranym rzucie rożnym i strzale głową zawodnika gości. Drugą bramkę zawodnicy Unii zdobyli przy zupełnie biernej postawie środkowych pomocników Spółdzielcy, którzy nie zablokowali strzału z dystansu. Trzeci gol dla gości, to efekt bezbłędnie wykonanego rzutu karnego podyktowanego za faul Kamila Leśnickiego. Zawodnicy Spółdzielcy w I połowie w zasadzie nie zagrozili rywalom.

Na drugą połowę zawodnicy gospodarzy wyszli zmobilizowani z dwoma zmianami w składzie. W miejsce Damiana Osoby pojawił się Kamil Wawruszak, a Pawła Dronia zmienił Adrian Osoba. Ponadto nastąpiły roszady na niektórych pozycjach. Najważniejszą rzeczą dla gospodarzy było podjęcie walki. Białopole przeważało, ale trudno było piłkarzom gości w przez pierwsze kilkanaście minut II odsłony zawodów przedostawać się pod bramkę Spółdzielcy. Cień szansy dla gospodarzy pojawił się w 75’ meczu, gdy Łukasz Lechowski popisał się bardzo ładnym uderzeniem i zdobył bramkę z rzutu wolnego egzekwowanego z około 20 m od bramki. W ostatnich 15 minutach mecz się otworzył i oba zespoły stworzyły po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Kilka minut po bramce Łukasza to piłkarze Unii w zamieszaniu podbramkowym podwyższyli prowadzenie na 4:1 i właśnie takim rezultatem skończył się ten mecz. Mamy nadzieję, że ta fatalna passa się niedługo skończy i zawodnicy Spółdzielcy zabiorą się do pracy, żeby po prostu lepiej grać w piłkę. Już w najbliższą niedzielę 27.09 rywalem Spółdzielcy będzie Unia Rejowiec i mamy nadzieję, że zobaczymy nasz zespół w lepszej dyspozycji.