Ruch Izbica Gospodarze

Emil Mikulski

Utworzono:

29.08.2016

Fatalnie rozpoczął sezon Ruch Izbica. Podopieczni Arkadiusza Mazurka w pierwszym meczu ulegli Startowi Krasnystaw 1:6, a w drugim przegrali jeszcze wyżej z SPS EKO Różanką. - Byliśmy zespołem lepszym w każdym elemencie gry - ocenia Antoni Kruk, kierownik SPS EKO. Już w 4 min. aktywny Romaniuk urwał się obrońcom Ruchu i nie dał szans Pastuszakowi. Nie minął kwadrans i chyba najlepszy na boisku Magdysh w solowej akcji ograł dwóch obrońców Izbicy i strzelił obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Mało tego w 25 min. było już 0:3, do bramki Pastuszaka znów trafił Romaniuk. - Huknął z 25 metrów nie do obrony - mówi Kruk. Gospodarzom zupełnie odechciało się grać gdy w 10 minut później Magdysh z ostrego kąta przelobował golkipera Ruchu. - Piłka wolno spadała za bramkarzem gospodarzy i ostatecznie zmieściła się tuż pod poprzeczką. Takiego gola nie powstydził by się sam Robert Lewandowski, czy Arek Milik - cieszy się kierownik zespołu z Różanki. Po zmianie stron gospodarze ambitnie walczyli o honorowego gola, ale bili głową w mur. SPS EKO był świetnie ustawiony i na niewiele Ruchowi pozwalał. - Przy wyniku 4:0 dla nas czekaliśmy na to, co zrobi rywal i spokojnie kontrolowaliśmy grę - opowiada Kruk. I bezradnego tego dnia, jak cała drużyna gospodarzy, Pastuszak jeszcze trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Sztab szkoleniowy Ruchu po starciu z EKO był chyba tak załamany, że nikt nie miał ochoty na rozmowę. Ani do trenera Arkadiusza Mazurka ani do kierownika Marcina Antoniaka nie udało się nam dodzwonić.